Charakteristiky dokumentacie penaznych tokov a zaznamov

Prevádzkujeme obchod, v ktorom sa obrat zaznamenáva pomocou pokladnice. Zákazníci chcú často nakupovať v cudzej mene za nakúpený tovar, vždy v eurách. Je možné zaznamenať finančný objem vo vzdialenej mene?

Presúvanie s umením. 111 ods. 3a bod 1 zákona o DPH, vedenie evidencie prostredníctvom registračných pokladníc, daňovníci z DPH sú povinní vyhotoviť výpis z daňového dokladu alebo faktúry zo všetkých predajov a vyhotoviť vytlačený dokument odberateľovi.

V § 10 ods. 1 bod 14 nariadenia o technických podmienkach, ako aj v § 8 ods. 1 bod 14 nariadenia o registračnej pokladnici, ktorý obsahuje informácie, ktoré by sa mali zobraziť na daňovom účte, musíme nevyhnutne označovať menu, v ktorej sa zaznamenáva predaj, prinajmenšom za celú hrubú predajnú sumu.

Hlavné technické kritériá a podmienky, ktoré sa musia vykonať registračnými registračnými registrami, sú uvedené v článku 2 nariadenia o technických podmienkach.

Áno, v návrhu § 14 ods. 1 tohto nariadenia, program na predaj v úrokoch by mal obsahovať funkcia: umožnenie daňovníkovi zmeniť názov meny, v ktorej je predaj registrovaný, alebo jeho skratku, a naprogramovať danú zmenu vopred zadaním času a času zmeny; úsporné momenty a čas, kedy sú záznamy o predaji vedené v novej mene v daňovom povedomí, ako aj prepočet hrubého objemu predaja na iné meny, pričom výsledok výpočtu spolu s nákladmi a platbou platby musí byť stanovený na daňovom účte s daňovým logom ; prepočet sa musí vykonať s citlivosťou najmenej šesť desatinných miest a výsledok prepočtu sa musí zaokrúhliť na dve desatinné miesta.

Okrem označenia skratiek mien cudzích mien sa používajú aj značky, ktoré obsluhuje Národná banka Poľska.

Ak má teda daňový poplatník za cieľ predávať tovar do práce spotrebiteľom, ktorí platia poplatok v cudzích menách, potom musí byť spravidla k dispozícii fiškálna pokladnica vybavená pozíciou, ktorá umožní konverziu kurzu.

Z formulára, ktorý bol opísaný v otázke, je možné vyvodiť, že cena za nakúpené produkty má byť plánovaná v eurách, keď hodnota zmlúv bude prezentovaná v zlotých. Nariadenia, ktoré hovoria o DPH, neupravujú otázku, aký výmenný kurz musíme zodpovedať za konverziu zlotého na euro.